W Kozienicach przybędzie nowych mieszkań komunalnych

      Możliwość komentowania W Kozienicach przybędzie nowych mieszkań komunalnych została wyłączona

W ostatnim czasie przybywa tu planów, które dotyczą budownictwa gminnego. To bardzo dobre wieści dla mniej zamożnych mieszkańców miasta, którzy marzą o własnych czterech kątach – na przykład dla młodych rodzin.

W tworzenie nowych bloków komunalnych na terenie całej Polski angażuje się Krajowy Zasób Nieruchomości. W gronie kilku samorządów, które jako pierwsze podpisały z nim specjalną umowę w tej sprawie, jest gmina Kozienice. Dzięki temu porozumieniu władze mogą już planować nowe inwestycje.

Jak informuje burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych pięciu lat na terenie miasta powstanie kilkadziesiąt mieszkań komunalnych, czyli takich wynajmowanych lokatorom przez gminę. Dodaje, że więcej szczegółów na temat tego przedsięwzięcia poznamy jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Przypomnijmy, że w sierpniu ogłoszono już podobną inwestycję. Nowy kozienicki blok komunalny na pewno pojawi się na osiedlu Polesie – te plany wspiera dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego, a budowa ma potrwać do końca 2023 roku.