KLUB DZIECIĘCY powstanie w naszym regionie. Koniecznie przeczytaj

      Możliwość komentowania KLUB DZIECIĘCY powstanie w naszym regionie. Koniecznie przeczytaj została wyłączona

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o wielu udanych przedsięwzięciach, związanych z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Mówiliśmy o wygospodarowaniu miejsca dla przedszkolaków w zwoleńskiej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły, a także o tym, że dzięki dotacji z programu Maluch+ Poniatowa wzbogaciła się o nowoczesny, doskonale wyposażony żłobek miejski.

Teraz do grona gmin, które w taki sposób dbają o potrzeby małych dzieci, dołącza Przyłęk. Władze tej gminy szykują się do stworzenia Klubu Dziecięcego. Miejsce, w którym najmłodsi spędzą czas miło, pożytecznie i pod dobrą opieką, zostanie zorganizowane w budynku po dawnej szkole podstawowej, w miejscowości Mszadla Stara.

Na ambitne plany pozwala dofinansowanie, które gmina Przyłęk dostała z programu Maluch+ – kwota ponad 760 tysięcy złotych pomoże przystosować budynek do potrzeb dzieci, a także kupić potrzebne sprzęty i zabawki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Klub Dziecięcy w Przyłęku powinien zacząć działać 1 września tego roku.