W Puławach pojawiła się wystawa “nie z tej ziemi”!

      Możliwość komentowania W Puławach pojawiła się wystawa “nie z tej ziemi”! została wyłączona

Jej bohaterem jest Stanisław Lem, jeden z patronów roku 2021, najwybitniejszy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, futurolog i wizjoner.

Żeby zobaczyć tę plenerową wystawę, warto wybrać się na wiosenny spacer – można przejść się na ulicę Głęboką i wejść na teren zielony Biblioteki Miejskiej. W zachodniej części miasta można też odwiedzić okolicę bibliotecznej Filii nr 5 przy ulicy Legionu Puławskiego – tu plansze wiszą na ogrodzeniu Miejskiego Przedszkola nr 3.

Co znajdziemy na specjalnej ekspozycji, poświęconej Stanisławowi Lemowi? Wyjaśnia Katarzyna Kuciara z Biblioteki Miejskiej w Puławach:

 

 

Teksty zamieszczone na wystawie wzbogacają materiały fotograficzne z rodzinnego archiwum Lemów, rysunki autorstwa samego pisarza a także przestrzenne grafiki (autorstwa Daniela Mroza), które posłużyły za ilustracje do książek.

Gdy w połowie XX wieku Stanisław Lem pisał o smartfonach, Internecie czy e-bookach, nie spodziewano się, że te genialne fantazje staną się naszą codziennością. Rok 2021 przynosi jeszcze dwa dodatkowe powody, żeby wspominać pisarza-wizjonera – setną rocznicę jego urodzin i piętnastą rocznicę śmierci.