W Puławach trwa wielka zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

      Możliwość komentowania W Puławach trwa wielka zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt została wyłączona

Fundacja Karmimy Psiaki oraz dwie puławskie restauracje, Central Park Bistro i Bistro u Kucharek ponownie łączą siły. Po raz drugi organizują w Puławach Zbiórkę Karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach.

Zasady są proste: wystarczy kupić porcję dobrej, wartościowej karmy dla psów albo kotów – i dostarczyć ją organizatorom. Wszystko można przynosić do Central Park Bistro (ul. Centralna 10 w Puławach). Każdy ofiarodawca, który zgłosi się do restauracji w tej sprawie, dostanie w zamian pewną niespodziankę. Własne zbiórki mogą zorganizować także puławskie szkoły i przedszkola.

Organizatorzy zachęcają, żeby skupić się na zdobyciu mokrej karmy i raczej unikać suchej, w której jest niewiele wartości odżywczych. To bardzo ważne, bo podopieczni puławskiego schroniska to przede wszystkim starsze albo schorowane zwierzaki. Akcja potrwa do 20 grudnia, a cała zebrana karma trafi do schroniska tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Podczas tej akcji będzie zbierana wyłącznie karma dla zwierząt. Jednak jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo samo schronisko, zawsze może poszukać szczegółowych wskazówek na jego stronie internetowej – ale same restauracje nie pośredniczą w przekazywaniu funduszy.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja tej akcji zakończyła się dużym sukcesem – zebrano wtedy ponad ćwierć tony karmy dla psów i kotów. Organizatorzy liczą, że teraz uda się pobić ten wynik i zachęcają do udziału w zbiórce wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc bezdomnym zwierzętom. Radio Impuls, jako patron medialny przedsięwzięcia, dołącza się do tej zachęty. Podobnie jak przed rokiem, patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Puławy.