W Puławach ruszają “Wakacje z książką” – dla dzieci i młodzieży

      Możliwość komentowania W Puławach ruszają “Wakacje z książką” – dla dzieci i młodzieży została wyłączona

Myśląc o letnim wypoczynku, często planujemy rozmaite podróże. Ale warto pamiętać, że jest pewien genialnie prosty sposób na to, żeby odwiedzać odległe miejsca, czasy, a nawet zupełnie inne światy. Ten sposób to czytanie książek.

Puławska Biblioteka Miejska liczy, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy jej siedzibę główną i filie będą chętnie odwiedzać najmłodsi puławianie. Proponuje im wakacyjne wyzwanie czytelnicze. Akcja pod hasłem „Wakacje z książką”, ma zmotywować dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat do wykorzystania wolnego czasu na czytanie.

W zabawie może wziąć udział każdy młody czytelnik, który posiada kartę biblioteczną na swoje imię i nazwisko, a także przedstawi pisemną zgodę rodzica, bądź opiekuna. Wypożyczając książki, będzie gromadzić także naklejki, które będą dokumentowały czytelnicze postępy. Wszystkie muszą trafić na kartę uczestnika, a ta powinna do końca akcji wrócić do Biblioteki. Konkursową kartę można odebrać w oddziale dla dzieci przy ulicy Głębokiej oraz we wszystkich osiedlowych filiach.

Wyzwanie rozpoczyna się dzisiaj (27 czerwca) i potrwa do 31 sierpnia – a we wrześniu najbardziej wytrwali czytelnicy dostaną nagrody. Na upominek może liczyć każdy, kto zgromadzi przynajmniej 8 naklejek na swojej karcie uczestnika. Dodajmy, że wyzwanie przewiduje także dodatkowe zadania, takie jak wykonywanie ilustracji do książkowych opowieści – w ten sposób również będzie można uzupełnić kartę, żeby zapracować na nagrodę. Pełny regulamin akcji oraz wzory potrzebnych formularzy znajdziecie TUTAJ.

“Wakacje z książką” to akcja realizowana w ramach projektu “Z książką w świat”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło informacji: Biblioteka Miejska w Puławach