W Puławach szykują się wycinki drzew

      Możliwość komentowania W Puławach szykują się wycinki drzew została wyłączona

Które puławskie drzewa potrzebują leczenia, a które kwalifikują się do wycinki? Pora na doroczne decyzje w sprawie miejskiego drzewostanu.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonano już ekspertyzy, mówiące które puławskie drzewa zamierają albo zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Z tych danych wynika, że w sierpniu i we wrześniu zostaną usunięte 53 drzewa.

To okazy rosnące w różnych zakątkach miasta, na przykład w centrum albo w Parku Solidarności. Po kilka drzew zniknie z okolic ulic Jaworowej, Powstańców Listopadowych, Kaniowczyków, Słowackiego czy z drogi dojazdowej do dworca PKP. Wiele z nich to drzewa zaatakowane przez grzyby, uszkodzone albo zdominowane przez sąsiadujące z nimi rośliny. Pełny wykaz drzew przeznaczonych do wycinki jest TUTAJ. Zanim do tego dojdzie, potrzebne są jeszcze formalne zezwolenia, wydane przez puławskie starostwo albo Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jak zawsze, wycięte drzewa zastąpią młode sadzonki. Nowe nasadzenia zaplanowano na jesień tego roku. A w najbliższym czasie ponad 160 chorych drzew przejdzie potrzebną pielęgnację, pod nadzorem branżowego inspektora. Takie działania będzie można zauważyć na przykład w rejonie Skweru Niepodległości.