W Puławach tylko pacjenci z koronawirusem

      Możliwość komentowania W Puławach tylko pacjenci z koronawirusem została wyłączona

Szpital Powiatowy w Puławach znów będzie szpitalem jednoimiennym – będzie zajmować się wyłącznie osobami chorymi na Covid-19.

To znaczy, że mieszkańcy Puław i okolic, którzy zmagają się z innymi chorobami, będą musieli szukać pomocy medycznej w Lublinie, Rykach, Dęblinie czy w Opolu Lubelskim. Pacjenci którzy teraz leżą w puławskim szpitalu, będą w nadchodzącym tygodniu przewożeni do innych placówek w regionie.

Przywrócenie sieci szpitali jednoimiennych to jeden z pomysłów Ministerstwa Zdrowia na stawienie czoła drugiej fali epidemii koronawirusa. Poza tym, od jutra w całym kraju będą obowiązywały obostrzenia, których w ostatnim czasie musieli przestrzegać tylko mieszkańcy tak zwanej żółtej strefy. Wyjątkami będą powiaty, które już należą do strefy czerwonej – tam zasady są już ostrzejsze.

Według oficjalnych danych, które wczoraj opublikował Lubelski Urząd Wojewódzki, w całym województwie lubelskim jest teraz 1305 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. W samym Lublinie zakażonych jest 275 osób, w powiecie puławskim 63, w ryckim 18, a w opolskim 11.