W sobotę posłuchamy zwycięzców przeglądu

      Możliwość komentowania W sobotę posłuchamy zwycięzców przeglądu została wyłączona

„Żeby Polska była Polską” to tytuł dorocznego Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej, jaki odbywa się w naszym mieście z inicjatywy Puławskiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczne przesłuchania już za nami ale teraz, a konkretnie jutro, przyjdzie czas na Koncert Laureatów. Przekonamy się, jakie interpretacje, recytacje i występy wokalne zachwyciły jury tym razem. Na scenie w puławskiej hali sportowej MOSiR pojawią się najlepsi z najlepszych. Przedstawią teksty o patriotycznej wymowie, często takie, które nawiązują do 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, a także do 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – bo właśnie na takie przesłania jurorzy zwracali uwagę w tym roku.

Koncert Laureatów XV. Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską” rozpocznie się w hali sportowej MOSiR w sobotę o godzinie 16.00. Wstęp będzie wolny.

Źródło zdjęcia: https://domchemika.pl/program,2019,11,16,xv-przeglad-poezji-i-piesni-niepodleglosciowej-zeby-polska-byla-polska-koncert-laureatow.html