W tę sobotę właśnie tu możesz zostać krwiodawcą

      Możliwość komentowania W tę sobotę właśnie tu możesz zostać krwiodawcą została wyłączona

Lubelskie zapasy krwi wciąż maleją – dlatego opiekujące się nimi Centrum liczy na zgłoszenia kolejnych krwiodawców. Najbardziej potrzebna jest teraz krew grupy 0, coraz mniej jest też krwi grupy A.

Żeby pomóc odbudować te regionalne zapasy, każdy kto jest dorosły i zdrowy może oddać krew w lubelskiej siedzibie Centrum albo w jakimś oddziale terenowym – albo wziąć udział w terenowej zbiórce krwi. Mile widziani będą wszyscy, bez względu na posiadaną grupę krwi – ale apel jest gorętszy w stosunku do tych osób, które mogą pomóc uzupełnić najbardziej naglące braki.

Już jutro (27 czerwca) taka okazja nadarzy się w Kazimierzu Dolnym: ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zatrzyma się na Rynku Głównym i tam zaczeka na wszystkich chętnych przez całe sobotnie przedpołudnie. Rejestracja dawców zacznie się o 8.30 i potrwa przez 4 godziny, do 12.30.

Przypominamy, że krwiodawcą może być zdrowa, dorosła osoba. Wybierając się na zbiórkę krwi nie można być na czczo, tylko po lekkim śniadaniu – i trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości, potrzebny do rejestracji.