W tej miejscowości też wybierzesz się już na targ

      Możliwość komentowania W tej miejscowości też wybierzesz się już na targ została wyłączona

Dobre wieści dla mieszkańców Poniatowej i okolic – tych, którzy czekali na ponowne otwarcie miejskiego targowiska.

W minioną sobotę na plac targowy wrócił handel i tak samo będzie też w każdą kolejną sobotę: a to znaczy, że już teraz można planować właśnie takie zakupy, bo najbliższa okazja już za 4 dni.

To podpowiedź także dla sprzedających, którzy chcieliby zarezerwować sobie miejsce dla swojego stoiska. W sam dzień targowy handlarze powinni mieć przy sobie nie tylko swój asortyment, ale też płyn odkażający – muszą dbać  porządek na swoim stanowisku i przestrzegać wszystkich zasad higieny, wskazanych przez sanepid.

O zasadach bezpieczeństwa nie mogą zapominać też kupujący: powinni zakrywać usta i nos maseczką ochronną, a na rękach mieć jednorazowe rękawiczki. Przed każdym stoiskiem może stać maksymalnie 4-osobowa kolejka, a każdy kto podejdzie do stoiska, musi poczekać aż handlarz poda wskazane produkty, bo samoobsługa jest zabroniona.

Handel na targowisku przywrócił swoim rozporządzeniem burmistrz Poniatowej, Paweł Karczmarczyk – i on też przypomina, że za złamanie zasad bezpieczeństwa można zapłacić mandat.

Źródło zdjęcia: Poniatowa – Facebook