W ten piątek odwiedź Azoty – i zostań krwiodawcą

      Możliwość komentowania W ten piątek odwiedź Azoty – i zostań krwiodawcą została wyłączona

Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wciąż liczy na chętnych, którzy zechcą dołączyć do grona honorowych krwiodawców. Już pojutrze taka okazja nadarzy się w puławskich Zakładach Azotowych, bo właśnie tam odbędzie się najbliższa terenowa zbiórka krwi.

W piątkowe przedpołudnie (7 sierpnia) będzie można zjawić się w budynku Dyrekcji Naczelnej, żeby oddać krew i w ten sposób pomóc uzupełnić lubelskie zapasy. Akcja potrwa od 8.30 do 13.00 w sali konferencyjnej nr 16.

Żeby w piątek nie czekać w kolejce, warto wcześniej telefonicznie umówić się na wizytę o konkretnej porze: w tej sprawie numer telefonu udostępnia Tomasz Ogrodnik, tradycyjnie zaangażowany w akcje organizowane na terenie Azotów. Ten numer telefonu to: 609 933 998.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje:

Pilnie potrzebna krew! Stany magazynowe są na wyczerpaniu, a chorzy w szpitalach nadal czekają na pomoc. Nie zwlekaj, przyjdź już dziś i podziel się życiem!

Z danych, które udostępnia lubelskie Centrum wynika, że najbardziej brakuje teraz krwi grup A i 0 (Rh-), ale oczywiście na zbiórce mile widziani są wszyscy chętni, niezależnie od tego, jakiej grupy krew krąży im w żyłach. Najważniejsze, żeby mieli też w sobie empatię i dobre chęci.