W ten weekend zobaczymy „Skrzydła nad Kazimierzem”

      Możliwość komentowania W ten weekend zobaczymy „Skrzydła nad Kazimierzem” została wyłączona

Mowa oczywiście o skrzydłach należących do samolotów, które przylecą tu między innymi z Dęblina, na specjalne pokazy. Miasteczko wypełni się dźwiękami silników, ale do wysłuchania będzie też wiele innych, muzycznych brzmień.

Impreza wraca po dłuższej, dwuletniej przerwie i odbędzie się w innym miejscu, niż jej poprzednia edycja. Tym razem miłośnicy lotnictwa wojskowego spotkają się w porcie jachtowym. Mówi Andrzej Królikowski – organizator „Skrzydeł nad Kazimierzem”:

 

Pierwszy dzień poświęcony będzie Festiwalowi Piosenki Lotniczej, a drugi – wojskowemu szkolnictwu lotniczemu. Ale w niedzielę także nie zabraknie wokalnych popisów wojskowych zespołów, a samoloty i śmigłowce będą krążyć nad Kazimierzem Dolnym przez większość weekendu.

Atrakcje znajdą dla siebie zarówno najmłodsi uczestnicy imprezy, jak i ci znacznie starsi. W sobotni wieczór do wysłuchania będzie koncert “Romuald Lipko in memoriam” – a jego honorowymi gośćmi będą bliscy zmarłego kompozytora. O szczegółowych planach całego weekendowego wydarzenia informuje plakat.

Źródło zdjęć: SNK