W ten wtorek oddaj krew w Janowcu!

      Możliwość komentowania W ten wtorek oddaj krew w Janowcu! została wyłączona

W czasie wojny przelewano krew żołnierzy i mieszkańców okupowanych polskich ziem. Natomiast w czasach pokoju można dobrowolnie podarować swoją krew, żeby uratować czyjeś życie – czasem życie konkretnej osoby.

Tak właśnie będzie już we wtorek (1 września) w Janowcu, gdzie odbędzie się najbliższa terenowa akcja, przygotowana przez lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz tutejszy Gminny Ośrodek Kultury. Jak mówią organizatorzy, zebrana krew pomoże ratować zdrowie Marioli Czerniak, która jest pod opieką Szpitala Onkologicznego w Warszawie.

Zbiórka potrwa od 10.00 do 14.00 – wszyscy chętni są zaproszeni do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu, przy Placu Wolności 1. O szczegółach i dodatkowych propozycjach organizatorów jest mowa na plakacie informacyjnym.

Przypominamy, że krew może oddać każdy, kto jest dorosły i zdrowy. Na zbiórkę trzeba przyjść wypoczętym i po lekkostrawnym posiłku. Koniecznie trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty, bo będzie potrzebny przy rejestracji.

Źródło plakatu: Dom Kultury w Janowcu – Facebook, RCKiK w Lublinie