W tym roku zima nie zaskoczy drogowców

      Możliwość komentowania W tym roku zima nie zaskoczy drogowców została wyłączona

Chociaż do astronomicznej zimy brakuje jeszcze niemal miesiąca, pogoda z każdym dniem robi się już coraz chłodniejsza. A zimowe niespodzianki mogą skomplikować sytuację na drogach.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zapewnia, że jeśli tylko warunki pogodowe się pogorszą, w centrali i w ośmiu rejonach, a także w siedemnastu obwodach drogowych, zostaną wprowadzone dyżury Zimowego Utrzymywania Dróg Wojewódzkich. Jeśli chodzi o drogi krajowe i trasy szybkiego ruchu – tu zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i poleci dbanie o drogi konkretnym firmom.

W naszym regionie o przygotowaniach do zimy dyskutowano już w Puławach, podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Włodarze miast, gmin i przedstawiciele służb omówili między innymi zasady współdziałania, które pomogą im sprawnie zareagować na sytuację pogodową.

Wszystkie przygotowania i deklaracje padają w związku z prognozami synoptyków, którzy przewidują że w przyszłym tygodniu śnieg będzie padać we wszystkich regionach kraju.