Walczą z covidem – przyszedł czas na szczere podziękowania

      Możliwość komentowania Walczą z covidem – przyszedł czas na szczere podziękowania została wyłączona

Dlaczego my? – naturalny strach towarzyszył pracownikom puławskiego szpitala w momencie, kiedy okazało się, że to oni będą na pierwszej linii walki z pandemią SARS CoV-2 w województwie lubelskim.

Pierwszych chorych przyjmował zmodernizowany oddział zakaźny. Później, cały puławski szpital, a przede wszystkim pracownicy musieli odnaleźć się w nowych realiach. Kilkuset z nich zrezygnowało z pracy w obawie o życie swoje i najbliższych.

W tym momencie najważniejszym z działań szpitala było bezpieczeństwo pracowników. Ci którzy zostali, podjęli tytaniczną walkę o życie swoich pacjentów. To właśnie dla nich – dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, salowych, kierowców czy pracowników poszczególnych działów technicznych zorganizowana została wczorajsza uroczystość podziękowania za zaangażowanie i walkę z pandemią COVID-19 w SP ZOZ w Puławach. Swoimi doświadczeniami postanowiła podzielić się także pacjentka, pani Ewa:

 

Podczas uroczystości na sali widowiskowej “Domu Chemika” nagrodzonych zostało ponad stu pracowników szpitala. Odznaki honorowe za Zasługi dla Ochrony Zdrowia wręczył wojewoda Lech Sprawka.

 

(fot. Wojciech Antosz/Powiat Puławski)