Ważna wiadomość dla mieszkańców ziemi ryckiej!

      Możliwość komentowania Ważna wiadomość dla mieszkańców ziemi ryckiej! została wyłączona

Ryckie starostwo powiatowe jest otwarte dla interesantów – i od dziś pracuje od 7.30 do 15.30.

Każdy, kto ma do załatwienia jakąś sprawę, musi jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i o tym, że tylko bardzo pilne sprawy można załatwić podczas bezpośrednich spotkań. Z pracownikami starostwa trzeba się kontaktować telefonicznie albo elektronicznie, a do składania pisemnych wniosków służy skrzynka podawcza – w przypadku dokumentów o gabarytach, które nie zmieszczą się w skrzynce, można kontaktować się z kancelarią (nr: 81 865 74 63).

W starostwie można odbierać dowody rejestracyjne i zjawiać się na umówionych spotkaniach. Do Wydziału Komunikacji można zadzwonić, żeby skonsultować sprawę rejestracji pojazdu (nr: 81 865 74 79) albo związaną z prawem jazdy (nr: 81 865 74 74). 

Każdy, kto jest zainteresowany bezpłatną poradą prawną, też powinien kontaktować się telefonicznie (nr: 795 180 292). Żeby umówić się z radcą, trzeba dostarczyć starostwu odpowiedni wniosek i oświadczenie.

Każdy, kto zjawi się na miejscu, musi pamiętać o noszeniu maseczek ochronnych i o odkażaniu dłoni – i o tym, że w hallu na parterze starostwa może być jednocześnie nie więcej niż 10 osób, a wszyscy muszą zachowywać bezpieczne odległości. Warto wykazać się też cierpliwością, bo środki bezpieczeństwa mogą wydłużać czas załatwiania formalności.