Ważna wiadomość dla rodziców ze Zwolenia!

      Możliwość komentowania Ważna wiadomość dla rodziców ze Zwolenia! została wyłączona

Od najbliższego poniedziałku (18 maja) będzie można posłać małe dzieci do przedszkola – ale pod warunkiem, że weźmie się pod uwagę wszystkie względy bezpieczeństwa. 

Już w ten poniedziałek Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu zostanie ponownie otwarte. Jak informuje burmistrz miasta, Arkadiusz Sulima, decyzję o wznowieniu pracy w przedszkolu podjęto po szczegółowym przeanalizowaniu warunków sanitarnych i organizacyjnych. Zaznacza też, że do przedszkola można przyprowadzać wyłącznie zdrowe dzieci, bez objawów chorobowych – ważne jest także to, czy w rodzinie dziecka nie ma kogoś, kto może być zarażony. Takie, konkretne i jasne informacje, każdy rodzic musi przedstawić dyrektorowi przedszkola.

Żeby przedszkole mogło działać, wszyscy będą musieli stosować się do specjalnych procedur bezpieczeństwa, które zostały przygotowane na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Rodzice powinni koniecznie przeczytać procedury sformułowane dla zwoleńskiego przedszkola, a znajdą je na stronie internetowej gminy Zwoleń.

Każdy, kto chciałby od poniedziałku znów zaprowadzać dzieci do Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu, powinien kontaktować się z dyrekcją tej placówki. Pierwszeństwo będą miały dzieci tych rodziców, którzy nie mogą pogodzić zawodowych obowiązków z opieką nad swoimi pociechami. Dodajmy, że oddziały przedszkolne działające przy zwoleńskich szkołach podstawowych na razie pozostają zamknięte.