Ważne ogłoszenie dla lokalnych przedsiębiorców!

      Możliwość komentowania Ważne ogłoszenie dla lokalnych przedsiębiorców! została wyłączona

Dla tych, których firmy wytwarzają, przetwarzają albo transportują odpady.

1 stycznia szykują się zmiany  w działaniu Bazy Danych Odpadowych, czyli o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). W porozumieniu z Ministerstwem Środowiska, cały ten system zostanie 1 stycznia wzbogacony o nowe moduły – a to znaczy, że wszyscy przedsiębiorcy, także ci lokalni, muszą się na nowo zarejestrować.

Nie chodzi jednak o wszystkie firmy – tylko o te, które w ramach swojej działalności same wytwarzają jakieś opakowania dla swoich produktów. Chodzi tu także o takich przedsiębiorców, którzy na co dzień produkują odpady, z racji tego, jaką pracę wykonują. W rejestrze BDO muszą być więc ujęci lokalni producenci, ale też osoby prowadzące takie biznesy, jak salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane czy zakłady mechaniki samochodowej.

Inaczej muszą się liczyć z tym, że będzie im trudniej działać, bo wtedy nie będą mogły na przykład przekazać odpadów firmie zajmującej się odbiorem śmieci. To bardzo ważne, żeby zarejestrować się w Bazie Danych Odpadowych do końca tego roku kalendarzowego. Każdy przedsiębiorca może się łatwo przekonać, czy musi podjąć rejestrację – sprawdzi to szybko na stronie www.bdo.mos.gov.pl.