Ważne remonty w dwóch zwoleńskich gminach!

      Możliwość komentowania Ważne remonty w dwóch zwoleńskich gminach! została wyłączona

Dwie drogi powiatowe na ziemi zwoleńskiej zostaną przebudowane, a w związku z tym staną się też bezpieczniejsze dla uczestników ruchu drogowego.

Chodzi o trasę z Iłży do Wólki Gonciarskiej (w gminie Kazanów) i o drogę, która łączy Łagów i Przyłęk (w gminie Przyłęk). Oba remonty dofinansują władze województwa mazowieckiego: dotacje wyniosą w sumie 250 tysięcy złotych, a środki będą pochodziły z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Część kosztów poniosą władze gminne, ale wysokość tych wkładów zostanie dopiero ustalona. Spotkanie, podczas którego podpisano potrzebne dokumenty, odbyło się wczoraj (8 lipca), w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu.

Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg, a same prace remontowe mają potrwać przez sierpień i wrzesień – o ile oczywiście wykonawca modernizacji zostanie szybko wybrany. Każdy odcinek, który będzie remontowany, to prawie kilometr drogi. Między Iłżą a Wólką Gonciarską zostanie wymieniona podbudowa, powstaną nowe pobocza i zjazdy. A między Łagowem i Przyłękiem będą wymieniane uszkodzone przepusty, a na łukach drogi jezdnia będzie poszerzona. W planach jest też wykonanie nowych poboczy i zjazdów.