Ważne remonty w Zwoleniu – w trakcie i w planach

      Możliwość komentowania Ważne remonty w Zwoleniu – w trakcie i w planach została wyłączona

W Zwoleniu rozrośnie się miejska sieć wodociągowa – władze gminy zajmują się już dokumentami, potrzebnymi do skonkretyzowania tych planów.

Gotowy jest już projekt, który mówi o zbudowaniu nowego odcinka sieci, długości 150 metrów, przy ulicy Piaskowej: Zakład Usług Komunalnych ma przystąpić do pracy jeszcze w tym roku kalendarzowym. Dwa razy dłuższa sieć wodociągowa ma powstać przy ulicy Batalionów Chłopskich, ta będzie liczyła 290 metrów, a oprócz niej powstanie też nowa sieć kanalizacyjna. Wszystkie dokumenty opisujące plany tego remontu mają być gotowe do końca sierpnia tego roku.

Burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima zaznacza, że tworzenie tych nowych odcinków sieci jest związane z rozrastaniem się miasta, a nowe nici wodociągowe będą sporządzone w taki sposób, żeby w przyszłości była możliwa ich dalsza rozbudowa. Dodaje też, że jednocześnie miasto dba o przestarzałe odcinki miejskiej sieci – czego dobrym przykładem jest trwająca modernizacja kanalizacji przy ulicy Świętego Jana. Pozarywane studnie, nieszczelne przewody i korozje to kłopoty, którym zaradzi ten remont, a jego koszt to ponad 470 tysięcy złotych.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy w Zwoleniu