Ważne wyzwanie dla dzieci!

      Możliwość komentowania Ważne wyzwanie dla dzieci! została wyłączona

„Jak mogę pomóc pszczołom?” – takie pytanie ma konkurs plastyczny, do którego zaprasza najmłodszych mieszkańców całej Lubelszczyzny Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego.

Dzieci w wieku przedszkolnym i te, które chodzą do młodszych klas szkoły podstawowej, powinny na początek dowiedzieć się czegoś o tych pożytecznych owadach, na przykład spędzić czas z rodzicami i pouczającą książką albo przy czytaniu materiałów, które są udostępnione na stronie www.lubelskie.pl. Później wystarczy sięgnąć po ulubione kredki, farby albo inne przybory do malowania i przedstawić na kartce (formatu A3 albo A4) odpowiedź na konkursowe pytanie.

Czas na przygotowywanie rysunków z pszczołami w roli głównej jest jeszcze do najbliższego poniedziałku (25 maja) – do tego czasu prace dzieci powinny dotrzeć do lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, przesyłkę tradycyjną pocztą powinni nadać rodzice.

Na małych artystów będą czekały nagrody pieniężne, a prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Konkurs jest organizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.