Ważne zmiany w kozienickim szpitalu

      Możliwość komentowania Ważne zmiany w kozienickim szpitalu została wyłączona

Wciąż rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem – z powodu rekordowych danych dotyczących epidemii, do niektórych regionów kraju wróciły surowsze obostrzenia.

Nasz region jest w dość specyficznej sytuacji – jego zachodnia część została objęta nowymi restrykcjami, które wprowadzono w całym województwie mazowieckim. W skali całego kraju, właśnie na Mazowszu odnotowuje się najwięcej potwierdzonych zakażeń – z kolei na Lubelszczyźnie jest ich najmniej w skali całego kraju (tak było między innymi wczoraj).

Szpitale w całej Polsce już pod koniec lutego zaczęły zwiększać ilości łóżek covidowych – na polecenie poszczególnych wojewodów. W Kozienicach to już 80 miejsc: placówce udało się sprostać wymaganiom władz i z tego powodu na razie nie działa tu pododdział kardiologiczny. Łóżka intensywnej terapii (z kardiomonitorami) służą osobom, u których lekarze podejrzewają COVID-19. Brakuje za to urządzeń do tlenoterapii, ale podjęto już starania, żeby zdobyć sprzęty z pomocą Agencji Rezerw Materiałowych.