Wciąż oszukują “na policjanta”!

      Możliwość komentowania Wciąż oszukują “na policjanta”! została wyłączona

Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od seniorów, wciąż działają w naszym regionie. Tylko wczoraj w Lublinie i w najbliższych okolicach tego miasta, zaatakowali aż 27 razy.

Jak zawsze, orężem złodziei był telefon: dzwonili do starszych osób, na numery stacjonarne. W większości przypadków rozmówca przedstawiał się jako policjant – mówił, że jakiś bliski krewny staruszków, syn, córka albo wnuk ma kłopoty, związane z rzekomym śmiertelnym wypadkiem drogowym. Duża suma pieniędzy miała być potrzebna do tego, żeby krewny uniknął aresztowania. Oszuści żądali różnych kwot, nawet kilkuset tysięcy złotych.

Na szczęście seniorzy z Lublina i okolic byli czujni, w porę orientowali się, że mają do czynienia ze złodziejami. Swojemu rozmówcy uwierzyła niestety mieszkanka Jastkowa – i ona straciła 15 tysięcy złotych.

Policja przypomina, że seniorom z naszego regionu wciąż jest potrzebna czujność podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Warto pamiętać, że prawdziwi mundurowi nigdy nie dzwonią na prywatne numery telefonów i nie rozmawiają o szczegółach prowadzonych spraw, nie proszą też o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy.