Weź lornetkę i wybierz się na spacer ornitologiczny

      Możliwość komentowania Weź lornetkę i wybierz się na spacer ornitologiczny została wyłączona

Przed nami Europejskie Dni Ptaków – bardzo dobry czas na to, żeby podglądać fruwających mieszkańców i gości naszego regionu.

W ptasim świecie wczesna jesień to czas wielkich wędrówek, dlatego wszyscy obserwatorzy mogą teraz spacerować z lornetkami i wypatrywać ciekawych okazów. Tak właśnie przebiegnie spacer ornitologiczny, na który zapraszają władze Puław.

W najbliższą niedzielę (11 października) będzie można przejść przez park Czartoryskich i okolice Łachy Wiślanej. Podczas tej przechadzki warto mieć przy sobie nie tylko lornetkę, ale też atlas ptaków i ciepłe ubranie, można też zabrać aparat fotograficzny.  Tę małą wycieczkę poprowadzi tradycyjnie Piotr Safader. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy zjawić się przy portierni pałacu Czartoryskich, na godzinę 10.00.

Ta doroczna atrakcja odbędzie się pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków – dlatego wycieczka będzie bezpłatna. A wszystko nie tylko w ramach Europejskich Dni Ptaków, ale też programu “Zapraszamy ptaki do Puław”.