Weź udział w planowaniu przebudowy drogi – zachęca burmistrz

      Możliwość komentowania Weź udział w planowaniu przebudowy drogi – zachęca burmistrz została wyłączona

W Kozienicach jest rozbudowywana droga krajowa nr 79 – ten odcinek, który biegnie przez teren gminy. W związku z tym, że ta przebudowa sporo zmienia w kozienickiej przestrzeni, burmistrz postanowił dać mieszkańcom możliwość zgłoszenia własnych uwag i ewentualnych pomysłów.

Chodzi o ten odcinek drogi krajowej, który biegnie od ronda koło Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej do ronda w miejscowości Aleksandrówka. Władze chciałyby, żeby droga została poprowadzona w taki sposób, by zadowoleni byli i kierowcy, i mieszkańcy Kozienic.

Swoje projekty i propozycje trzeba dość szczegółowo opisać – i takie zapisane wnioski można przynosić do Urzędu Miejskiego w Kozienicach, są przyjmowane w pokoju nr 11. Czas na przynoszenie takich projektów minie 4 lutego, czyli w następny wtorek.

Kiedy władze zbiorą wszystkie propozycje mieszkańców, przekażą je firmie Certus Via, która prowadzi remont drogi krajowej nr 79 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma sprawdzi, czy propozycje są zgodne z obowiązującymi przepisami i weźmie te sugestie pod uwagę, planując kolejne prace drogowe.