Więcej skateparków w naszym regionie!

      Możliwość komentowania Więcej skateparków w naszym regionie! została wyłączona

Rolki, deskorolka, hulajnoga, rowery bmx – właściciele takich przyrządów szukają okazji do wyzwań, a takie warunki zapewni im profesjonalny skatepark. I w tym temacie jest sporo dobrych wieści.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym w naszym regionie przybędzie nowych skateparków. Gmina Kozienice ma dwa takie projekty: specjalne obiekty dla skaterów mają powstać w samych Kozienicach i w pobliskich Świerżach Górnych. Ten kozienicki pojawi się w dotychczasowym miejscu, burmistrz podpisał już umowę dotyczącą budowy. Na obie inwestycje pozyskano dotacje z budżetu województwa mazowieckiego.

Podobne plany pojawiły się również w Rykach – tam pomysł budowy skateparku poddali sami mieszkańcy, poprzez petycję obywatelską. W lutym tego roku zorganizowano specjalną dyskusję, do której zaproszono wszystkich zainteresowanych tematem. Jeśli pojawią się nowe informacje w tej sprawie, wrócimy do tego tematu.

Przypominamy, że puławianie mogą już odwiedzać unowocześniony skatepark przy ulicy Niemcewicza – skonstruowany w technologii betonowo-monolitycznej. Zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach – i zachęca, żeby w ciągu lata pamiętać o tych formach aktywności. W rewitalizację zaangażowały się władze miasta, spełniając w ten sposób oczekiwania młodych mieszkańców Puław.