Więcej unijnych funduszy dla Lubelszczyzny!

      Możliwość komentowania Więcej unijnych funduszy dla Lubelszczyzny! została wyłączona

O wszystkich podjętych decyzjach i zatwierdzonych zamiarach poinformował wczoraj marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, podczas specjalnej konferencji prasowej.

Fundusze Europejskie przyznane Lubelszczyźnie na lata 2021-2027 to pula prawie 2,273 miliarda euro. To o 42 miliony więcej, niż podczas poprzedniego rozdania. Dla lokalnych samorządów i instytucji to może oznaczać większe szanse na zdobycie finansowego wsparcia. Ale przed formułowaniem wniosku o dotacje, trzeba uważnie przeczytać pewien dokument.

Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził już projekt programu, który pomoże rozdawać unijne dofinansowania. Wyodrębniono 10 kategorii, w których takie wsparcie będzie udzielane. Wśród priorytetów są usługi zdrowotne, edukacyjne, ale też między innymi na badania i innowacje, ochronę środowiska i korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Nowością będzie możliwość zdobycia dotacji na budowę punktu ładowania pojazdów elektrycznych. Pełny opis nowego programu jest TUTAJ.

Wszystkie środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego+. Lubelski dokument podkreśla, że unijne wsparcie ma pomóc w rozwijaniu i wykorzystywaniu lokalnych potencjałów, gospodarczych i społecznych.