Nocny śnieg zaskoczył porannych kierowców

      Możliwość komentowania Nocny śnieg zaskoczył porannych kierowców została wyłączona

Jest, wyczekiwany śnieg, lekko spóźniony, bo miał być jeszcze przed świętami. Jak wielu  słuchaczy Radia Impuls zauważyło, zaskoczyło to też kilku kierowców.

Na przykład w Żyrzynie, gdzie kierująca z pośpiechu wjechała do pobliskiego stawu przy ul. Powstania Styczniowego. Wyjaśnia podkomisarz Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy puławskiej Policji.

 

Na szczęście samochód tylko częściowo znajdował się w wodzie i zarówno kierującej jak i pasażerce nic się nie stało. Kierująca jednak otrzymała mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa.

Podobne sytuacje, z tym że samochody lądują w przydrożnych rowach, mnożą się w całym naszym regionie. W powiecie opolskim, w miejscowości Zosin, tak swoją podróż zakończył jeden z porannych kierowców.

Przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Wielu z tych zdarzeń można by było uniknąć, gdyby udało się zdjąć nogę z gazu i nie ufać w pełni swoim pojazdom, a co najważniejsze, stale pamiętać o tym, że mimo pozornie czarnej nawierzchni, jest bardzo ślisko.

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)