Wiemy, kiedy zaczną działać puławskie miejskie przedszkola i żłobek!

      Możliwość komentowania Wiemy, kiedy zaczną działać puławskie miejskie przedszkola i żłobek! została wyłączona

Puławscy rodzice, którzy chcą, lub muszą wrócić do pracy, a nie mają z kim zostawić swoich dzieci, od przyszłego tygodnia będą mieli nową opcję.

W ostatnim czasie polskie władze regularnie informują o tym, że obostrzenia wyznaczone w związku z pandemią korona wirusa mogą być stopniowo łagodzone. Wiele dyskusji i przygotowań wywołała przede wszystkim wieść o tym, że wraz z 6 maja małe dzieci znów mogą być posyłane do żłobków i przedszkoli. Ostateczne decyzje w tej sprawie pozostawiano lokalnym władzom samorządowym, które prowadzą takie placówki – a włodarze szczegółowo analizowali, przy pomocy specjalistów, czy konkretne miejsca są w stanie działać w warunkach pandemii w taki sposób, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i podopiecznym.

Prezydent Puław Paweł Maj konsultował się w tej sprawie z Głównym i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, zasięgał też porady wirusologów i epidemiologów – i na tej podstawie zabrano się za przygotowywanie przedszkoli i żłobka na przyjęcie małych podopiecznych.

Jak obiecaliśmy, wracamy do tej sprawy – bo znamy już datę otwarcia miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz żłobka miejskiego z jego oddziałami żłobkowymi. Wszystkie te placówki zostaną otwarte 20 maja, czyli już w najbliższą środę. Rodzice, którzy chcieliby oddać dzieci pod taką opiekę, powinni kontaktować się z dyrekcjami przedszkoli i żłobka.