Wirtualny konkurs plastyczny dla młodych artystów

      Możliwość komentowania Wirtualny konkurs plastyczny dla młodych artystów została wyłączona

W ostatnich dniach nasze domy i mieszkania to najważniejsza przestrzeń, w której przebywamy. Nie wychodzimy na zewnątrz z powodu kwarantanny albo zapobiegawczo dołączamy do akcji #zostańwdomu. 

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zachęca dzieci i młodzież z gminy Kazimierz Dolny, żeby w tych okolicznościach odkryć w sobie artystę. Ruszył konkurs pod tytułem „Wielka mała przestrzeń” – wirtualny, bo gotowe prace trzeba sfotografować i w formie zdjęć przesłać pocztą elektroniczną do Kazimierskiego Ośrodka Kultury. A konkursowe zadanie to stworzenie kolażu, przedstawiającego właśnie tę codzienną, najbliższą przestrzeń. Organizatorzy zachęcają, żeby do tworzenia wykorzystywać najróżniejsze rzeczy, jakie znajdą się w domu – nie tylko kredki czy farby, ale też rzeczy znalezione w łazience czy w kuchni.

Uczniowie kazimierskich podstawówek mają jeszcze sporo czasu na tę twórczą pracę: zdjęcia prac można nadsyłać na adres kokpit@kokpit.com.pl do 8 maja.

Gotowe prace ocenią później jurorzy, a wśród nich będą Michał Smółka, jeden z założycieli Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, fotograf Tomasz Sikora, projektant Bartłomiej Pniewski i Magdalena Mazur z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.