Wjechał w płot i próbował uciekać – był pijany!

      Możliwość komentowania Wjechał w płot i próbował uciekać – był pijany! została wyłączona

Jeden z mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą wykazał się obywatelską postawą i zatrzymał wczoraj nietrzeźwego kierującego.

Po godzinie 18.00 policjanci otrzymali informację o tym, że kierowca ciężarówki chwilę wcześniej, w miejscowości Nietrzeba, wjechał w płot jednej z posesji, uszkodził hydrant, po czym rzucił się do ucieczki. Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który przytrzymywał wyrywającego się mężczyznę. Wcześniej, myślał on, że kiedy ucieknie z miejsca wypadku i wróci, niby przypadkiem, to nikt go nie rozpozna. Kiedy przekonał się, że nie uniknie odpowiedzialności, rzucił się pieszo do ucieczki.

Właściciel posesji rozpoznał sprawcę, wsiadł na rower i udał się w pościg. Dzięki szybkiej reakcji, wkrótce dogonił i złapał pijanego mężczyznę. Chwilę później potwierdziły się przypuszczenia co do przyczyny tej desperackiej ucieczki. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-letni mieszkaniec Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Będzie musiał liczyć się również z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

 

(info/fot. Policja)