Wkrótce miłe niespodzianki dla zwoleńskich kierowców

      Możliwość komentowania Wkrótce miłe niespodzianki dla zwoleńskich kierowców została wyłączona

A teraz dobre wieści dla kierowców, którzy często jeżdżą z Przyłęka do Łagowa albo z Wólki Gonciarskiej do Iłży. Tutejsze drogi powiatowe mają być wyremontowane do końca września.

 Między Przyłękiem a Łagowem napracuje się firma ze Zwolenia: wymieni uszkodzone przepusty na nowe, wyrówna jezdnię i poszerzy łuki, wykona też pobocza i zjazdy na pobliskie gminne drogi. Ten remont będzie kosztował ponad 300 tysięcy złotych, ale pomoże tu dotacja z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, w wysokości 50 tysięcy złotych.

Z kolei na drodze z Wólki Gonciarskiej do Iłży do pracy zabiera się firma z Wąchocka. Tu, na prawie kilometrze trasy, trzeba wymienić podbudowę, wyrównać jezdnię, stworzyć nowe pobocza i zjazdy. To będzie kosztowało prawie 350 tysięcy złotych, ale też pomoże dotacja z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ta na blisko 200 tysięcy złotych.

W obu przypadkach, pozostałymi kosztami drogowych inwestycji podzielą się włodarze lokalnych samorządów. Zaznaczmy, że zwoleńskie starostwo pozyskało dofinansowania, które pomogły snuć plany remontowe. Jesienią obie odnowione drogi wypróbują już kierowcy, którzy będą przejeżdżać przez powiat zwoleński – i na pewno zauważą różnicę w komforcie jazdy.