Wkrótce poznamy listy księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnych puławian

      Możliwość komentowania Wkrótce poznamy listy księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnych puławian została wyłączona

Napiszą je zaś młodzi mieszkańcy naszego powiatu, którzy zechcą wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach.

Wyzwanie polega na tym, by wcielić się w rolę księżnej Izabeli, a przy okazji przemycić treści informacje na temat jej życia i działalności. Oczywiście główne zadanie to sformułowanie przesłania, jakie miałaby księżna dla tych, którzy będą mieszkać w Puławach w dalekiej przyszłości. W tym konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu, a na napisanie listów mają czas do końca października. Prace mają być zapisane w elektronicznym formacie doc. I przesłane na adres mdkkonkurs@o2.pl.

Pełny, szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie internetowej puławskiego Młodzieżowego Domu Kultury. Do udziału zachęcają też puławskie Muzeum Czartoryskich oraz Starostwo Powiatowe. To właśnie w gmachu starostwa poznamy zresztą zwycięzców tego literackiego konkursu, bo nagrody zostaną wręczone podczas Południa Literackiego – uroczystości, która odbędzie się w starostwie już w listopadzie.

Źródło zdjęcia: Muzeum Czartoryskich w Puławach – Facebook