Wkrótce poznamy listy księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnych puławian

Napiszą je zaś młodzi mieszkańcy naszego powiatu, którzy zechcą wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach.

Wyzwanie polega na tym, by wcielić się w rolę księżnej Izabeli, a przy okazji przemycić treści informacje na temat jej życia i działalności. Oczywiście główne zadanie to sformułowanie przesłania, jakie miałaby księżna dla tych, którzy będą mieszkać w Puławach w dalekiej przyszłości. W tym konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu, a na napisanie listów mają czas do końca października. Prace mają być zapisane w elektronicznym formacie doc. I przesłane na adres mdkkonkurs@o2.pl.

Pełny, szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie internetowej puławskiego Młodzieżowego Domu Kultury. Do udziału zachęcają też puławskie Muzeum Czartoryskich oraz Starostwo Powiatowe. To właśnie w gmachu starostwa poznamy zresztą zwycięzców tego literackiego konkursu, bo nagrody zostaną wręczone podczas Południa Literackiego – uroczystości, która odbędzie się w starostwie już w listopadzie.

Źródło zdjęcia: Muzeum Czartoryskich w Puławach – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.