Woda w gminie Karczmiska jest już zdatna do użytku

      Możliwość komentowania Woda w gminie Karczmiska jest już zdatna do użytku została wyłączona

Mieszkańcy opolskiej gminy Karczmiska musieli przez cały weekend poradzić sobie bez bardzo ważnego udogodnienia. Ale w poniedziałek nadeszły dobre wieści.

W miniony czwartek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim poinformował o pogorszeniu jakości wody z wodociągu Wolica. Po przebadaniu próbki stwierdzono przekroczenie parametrów biologicznych. Z tego powodu, bieżąca woda, która dociera do domów i gospodarstw została uznana za niezdatną do spożycia i użytku (poza spłukiwaniem toalet).

Taką wiadomość skierowano do mieszkańców jedenastu miejscowości. To: Wolica, Wolica Kolonia, Głusko Małe, Głusko Duże, Głusko Duże-Kolonia, Chodlik, Bielsko, Kazimierzów, Pomorze, Wola Rudzka i Rozalin.

Opolski sanepid zlecił prace, które miały polepszyć jakość wody – działania przyniosły już oczekiwany efekt. Dzisiaj (18 lipca) opublikowano nowy komunikat, stwierdzający że z bieżącej wody można już bezpiecznie korzystać. Nadaje się do picia, mycia owoców i warzyw, zmywania naczyń, mycia zębów i przygotowywania kąpieli.

Ze względu na podchloryn sodu, używany do dezynfekcji, woda może mieć zmieniony smak i zapach, ale to nie powinno wywoływać żadnego niepokoju.

Źródło informacji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu Lubelskim