Wojsko ma nową propozycję dla uczniów

      Możliwość komentowania Wojsko ma nową propozycję dla uczniów została wyłączona

Uczniowie, którzy wkrótce skończą podstawówki, zastanawiają się jaką szkołę średnią wybrać. Ministerstwo Obrony Narodowej podsuwa im właśnie zupełnie nowe pomysły: klasy o profilu cyberbezpieczeństwa.

“Program CYBER.MIL z klasą” to przedsięwzięcie, które ma pomóc wykształcić kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, a zwłaszcza tworzonych właśnie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. W ten sposób już w szkole średniej będzie można przygotować się do kariery wojskowej, ale to nie będzie żadne zobowiązanie.

W programie zajęć kluczowe będą lekcje dotyczące nowoczesnych technologii informatycznych – ale to nie koniec. W ciągu trzech lat uczniowie poznają podstawy i historię kryptografii, poznają też algorytmikę. Czeka ich zarówno teoria, jak i praktyka, planowane są także zajęcia zdalne w formie e-learningu, a także wizyty w jednostkach MON, instytutach naukowych i w firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

Pilotażowy „Program CYBER.MIL z klasą” ruszy we wrześniu w 16 polskich szkołach – w wybranych liceach i technikach.  W naszym regionie będzie to Niepubliczne Technikum im. 72. Pułku Piechoty ZDZ w Radomiu. Warunki dołączenia do programu to 150 punktów zdobytych na Egzaminie Ósmoklasisty i przynajmniej dobra ocena z matematyki, fizyki, informatyki i języka angielskiego.

Więcej szczegółów o programie można znaleźć TUTAJ.