WOT – ramię w ramię z lubelską oświatą

      Możliwość komentowania WOT – ramię w ramię z lubelską oświatą została wyłączona

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem. Pomagają w ich przygotowaniu do pracy w „nowym reżimie sanitarnym”.

Terytorialsi nie tylko będą dostarczać środki dezynfekujące, ale również poprowadzą szkolenia przygotowujące personel. Żołnierze swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne.

Wspomogą tym samym wysiłki dyrektorów oraz organów prowadzących przedszkola i żłobki zmierzające do przywrócenia ich prawidłowego funkcjonowania. W ciągu zaledwie jednego dnia do lubelskiej Brygady OT wpłynęło blisko 20 wniosków o pomoc, m.in. z placówek z Nałęczowa, Kurowa i Józefowa.

Kilka dni temu samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Ich funkcjonowanie jest podyktowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję poręczy, klamek, blatów czy zabawek.

 

(info/fot. 2LBOT)