Wpadli z nielegalną bronią

      Możliwość komentowania Wpadli z nielegalną bronią została wyłączona

Zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia usłyszało dwóch mężczyzn z powiatu opolskiego.

Na trop 63-latka z gminy Opole Lubelskie wpadli tamtejsi kryminalni. Ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i pojechali sprawdzić posiadane informacje. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, znaleźli strzelbę jednolufową, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 63-latek został zatrzymany i przesłuchany.

Znacznie większym arsenałem dysponował 34-latek z gminy Józefów nad Wisłą. Ten mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie po tym, jak funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie ukryte naboje do KBKS-u. Sam KBKS znaleźli już w jego domu, ale to nie było jedyne znalezisko, bo odkryli też dubeltówkę, strzelbę jednolufową, 92 sztuki amunicji do broni palnej i metalowy potrzask do łowienia zwierzyny leśnej, czyli narzędzie do kłusownictwa. Na posiadanie żadnej z tych rzeczy 34-latek nie miał pozwolenia.

Obaj zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. W przypadku 63-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 4 tys. złotych na poczet przyszłych kar i środków karnych, natomiast w stosunku do 34-latka dozór policyjny.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/94922,Opole-Lub-Zatrzymani-za-nielegalne-posiadanie-broni.html