Wpław z Dęblina do Stężycy – już jutro!

      Możliwość komentowania Wpław z Dęblina do Stężycy – już jutro! została wyłączona

Myli się ten, kto uważa, że po wakacjach Wisła nie zachęca już do kąpieli. W tę sobotę udowodnią to pływacy z całej Polski, którzy przepłyną z nurtem rzeki 4 kilometry.

Nadchodzi ósma edycja wydarzenia Poland Slow Swimming, organizowanego przez Nadwiślańską Grupę Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać. Jego uczestnicy odważnie wskoczą do wody, żeby wraz z nurtem Królowej Polskich Rzek dotrzeć z Dęblina do Stężycy.

Całe to sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie, od spotkania autorskiego z Leszkiem Naziemcem, autorem książki „Dzikie Pływanie”. Przedstawi on swoją książkę zatytułowaną „Dzikie Pływanie”, w której są zawarte cenne porady dla wszystkich miłośników pływania w różnych otwartych akwenach: jeziorach, rzekach, morzach, a nawet oceanach.

O 15.00 uczestnicy spływu przejdą od teorii do praktyki i wystartują z dęblińskiej przystani. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać członkowie stowarzyszenia Odbudowa Przystani Dęblin i drużyna WOPR. Po tym rekreacyjnym wyzwaniu przyjdzie pora na odpoczynek w Stężycy – o szczegółach informuje załączony plakat.

Źródło plakatu: Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać