Wracają ostrzejsze obostrzenia – sprawdź, gdzie

      Możliwość komentowania Wracają ostrzejsze obostrzenia – sprawdź, gdzie została wyłączona

Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tylko w pomieszczeniach. Tak będzie już od tej soboty w tych polskich powiatach, gdzie najszybciej przybywa nowych zakażeń koronawirusem. W gronie tych powiatów nie znalazł się żaden z naszego regionu.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia wprowadziło stopnie „czerwony” i „żółty”, wskazując powiaty, które znów muszą wprowadzić specjalne zasady postępowania. Podało też szczegóły, dotyczące powrotu konkretnych obostrzeń.

Stopień “czerwony”, z ostrzejszymi nakazami i zakazami, wprowadzono w powiatach w Wielkopolsce, w Małopolsce, a także w Łodzkiem, Śląskiem i Podkarpackiem. To powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, wieluński, pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rybnik, Ruda Śląska oraz Nowy Sącz. Dla mieszkańców oznacza to powrót ograniczeń w korzystaniu z komunikacji zbiorowej, a także zawężenie grona weselników do 50 osób. Powiaty “żółte” to natomiast: wieruszowski, jarosławskim, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim, a także Jastrzębie Zdrój, Żory oraz Przemyśl.

Mimo tego, że obecnie nasz region i tutejsze powiaty znajdują się w strefie „zielonej”, dbajmy o bezpieczeństwo: własne i ludzi znajdujących się wokół nas. Nie bagatelizujmy zaleceń sanitarnych, wydanych przez sanepid.