Wspólne czytanie opowiadań noblistki – już jutro!

      Możliwość komentowania Wspólne czytanie opowiadań noblistki – już jutro! została wyłączona

Już jutro, późnym popołudniem, puławianie będą mogli lepiej poznać opowiadania napisane przez Olgę Tokarczuk. Krótkie, prozatorskie teksty nowej polskiej noblistki, będą czytać seniorzy z Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na co dzień działający w Teatrze „Z dala od szpitala”.

Olga Tokarczuk jest autorką licznych powieści, opowiadań, esejów, a nawet scenariuszy filmowych, jej książki zostały docenione dzięki wielu prestiżowym nagrodom – a najważniejsza z nich to literacka Nagroda Nobla, którą pisarka otrzymała pod koniec ubiegłego roku. Każdy, kto nie poznał jeszcze bliżej twórczości tej artystki, może skorzystać z tego sobotniego spotkania.

W planach jest symultaniczne czytanie trzech opowiadań, a ich tytuły to: „Tancerka”, „Wróżenie z fasoli” i „Zdobycie Jerozolimy. Raten 1675”. Spotkanie w Puławskiej Galerii Sztuki rozpocznie się w tę sobotę (18 stycznia) o godzinie 17.00, a wstęp będzie wolny.

Kolejna okazja, żeby wspólnie spędzić czas z opowiadaniami noblistki, pojawi się w kolejną sobotę, 25 stycznia, wtedy będą czytane trzy inne opowiadania Olgi Tokarczuk.