Wszystkie strony muzyki – od tego czwartku do poznania w Puławach

      Możliwość komentowania Wszystkie strony muzyki – od tego czwartku do poznania w Puławach została wyłączona

Wszystkie Strony Świata – to muzyczny festiwal który co roku odbywa się w naszym mieście, a jego tegoroczna odsłona rozpocznie się już w ten czwartek. To wydarzenie z jednej strony przypomina o tym, że Puławy były niegdyś ważnym ośrodkiem kulturalnym, a z drugiej – uświadamia nam, jak bogaty jest świat muzyki.

W ramach festiwalu możemy usłyszeć, często po raz pierwszy, kompozycje muzyki poważnej, jazzowej, bluesowej albo też nowatorskie i eksperymentalne brzmienia. W tym roku organizatorzy obiecują nam kolejną muzyczną ucztę, podczas której do wysłuchania będą utwory Chopina i Mozarta, ale też repertuar zaproszonych na tę okazję zespołów. A wśród gości będą między innymi Orkiestra Kameralna Ensemble Frederic czy Moriah Woods.

Koncerty potrwają od tego czwartku do najbliższego poniedziałku: będą odbywać się codziennie o godzinie 19.00 w Sali Pompejańskiej puławskiego Starostwa Powiatowego. Koncertem, który otworzy tegoroczny festiwal, będzie występ pianistki Agaty Pacak. Bilety na koncerty sprzedaje kasa „Domu Chemika” – można kupić też karnet, dzięki któremu nie opuścimy żadnego koncertu. Dodajmy, ze dzieci, uczniowie, studenci i emeryci nie muszą kupować biletów.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://domchemika.pl/aktualnosci,2019-10-28,10-pulawski-festiwal-muzyczny-wszystkie-strony-swiata.html