Wybierz się na wyjątkową, pieszą wycieczkę

      Możliwość komentowania Wybierz się na wyjątkową, pieszą wycieczkę została wyłączona

To będzie gratka dla miłośników historii i pieszych wędrówek: Puławski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w pieszym rajdzie terenowym „Trzy zamki”.

Uczestnicy wyprawy przejdą 12-kilometrowym szlakiem, wiodącym przez Kazimierski Park Krajobrazowy – w ten sposób odwiedzą trzy zamki znajdujące się na terenie powiatu puławskiego. Wycieczka odbędzie się w przyszłą sobotę, rozpocznie się w Bochotnicy, przy zabytkowym wozie strażackim tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po obejrzeniu zamkowych ruin wznoszących się nad Bochotnicą, uczestnicy pójdą w stronę kazimierskiego zamku, a następnie w stronę Mięćmierza, żeby zobaczyć już janowiecki zamek. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, ostatnim etapem wycieczki będzie przeprawa promem przez Wisłę, do Janowca. Przewodnikiem, który opowie między innymi o tym, komu i kiedy zamki służyły, będzie historyk i regionalista, Mariusz Karolak.

Rajd odbędzie się w następną sobotę, 12 października, ale już teraz trwa rejestracja uczestników – a trzeba się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. Żeby zgłosić swój udział, trzeba skontaktować się z Centrum Informacji Turystycznej: wysyłając wiadomość na adres turystyka@domchemika.pl albo dzwoniąc pod numer 81 458 68 40.