Wybory prezydenckie 2020: jak wczoraj zagłosowali mieszkańcy naszego regionu?

      Możliwość komentowania Wybory prezydenckie 2020: jak wczoraj zagłosowali mieszkańcy naszego regionu? została wyłączona

Wczoraj (28 czerwca) Polacy w całym kraju mogli odwiedzić wyborcze urny i poprzeć konkretnego kandydata, startującego w wyborach prezydenckich.

Jak się okazało, wczorajsze głosowanie to jeszcze nie koniec, bo za niecałe dwa tygodnie zostanie przeprowadzona druga tura – a zmierzą się w niej dwaj politycy, którzy wczoraj otrzymali największe poparcie, czyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Tymczasem Państwowa Komisja Wyborcza przedstawia, jak w tę niedzielę zagłosowali Polacy. Jak mówią wyniki, mieszkańcy naszego regionu, czyli pięciu powiatów na spotkaniu Lubelszczyzny i Mazowsza, chcieliby żeby urzędujący prezydent wciąż pełnił swoje obowiązki przez następną kadencję.

W powiecie zwoleńskim Andrzej Duda otrzymał 67,30% głosów, w opolskim 63,15%, w kozienickim 61,05%, w ryckim 60,68%, a w puławskim 53,23%.

Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało wczoraj  12,78% wyborców z powiatu zwoleńskiego, 14,39% wyborców z powiatu opolskiego,  18,88% wyborców z powiatu kozienickiego, 16,43% wyborców z powiatu ryckiego, a w powiecie puławskim zyskał 22,38% poparcia.

Druga tura wyborów już 12 lipca. Podobnie jak pierwsza, upłynie według zasad obowiązujących w czasie aktualnego reżimu sanitarnego, wprowadzonego w związku z epidemią koronawirusa.