Wycieczka z historią o UFO w tle

      Możliwość komentowania Wycieczka z historią o UFO w tle została wyłączona

Opolskie Lato Kultury to cały program wakacyjnych atrakcji, przygotowanych przez Opolskie Centrum Kultury – opracowanych po to, żeby tego lata nikomu nie dokuczała nuda.

Wśród tych propozycji są rajdy rowerowe, a najbliższy z nich odbędzie się w następną niedzielę, 19 lipca. Uczestnicy wystartują tego dnia o 10.30 z Opola Lubelskiego, z parkingu przy urzędzie miasta – i przejadą przez dziesięć miejscowości: Jankową, Pomorze, Kazimierzów, Rozalin, Leśniczówkę, Poniatową, Dąbrowę Wronowską, Dębiny i Rudę Maciejowską.

Tytuł tej wycieczki to „Odjazdowe UFO”, bo finał zaplanowanej trasy to Emilcin – miejscowość, w której 42 lata temu mieli się pojawić kosmici. Co ciekawego na swojej trasie zobaczą rowerzyści – to się okaże, przed nimi trasa licząca 50 kilometrów, a organizatorzy obiecują także ognisko.

Każdy, kto chciałby dołączyć do tej wycieczki, musi się zgłosić do organizatorów najpóźniej 16 lipca, czyli do najbliższego czwartku. Trzeba zadzwonić pod numer: 81 827 25 67. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką kogoś dorosłego. Z kolei wszyscy uczestnicy muszą zjawić się na miejscu zbiórki ze sprawnymi rowerami, powinni też założyć na czas wyprawy kamizelki odblaskowe.