Wydarzenia w regionie – część została ODWOŁANA

      Możliwość komentowania Wydarzenia w regionie – część została ODWOŁANA została wyłączona

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się groźnego dla zdrowia i życia koronowirusa m. in. w naszym regionie, odwołanych zostało już wiele imprez, a z tych sportowych, jak apeluje sztab kryzysowy przy prezydencie Puław, również powinniśmy na pewien czas zrezygnować.

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach także postanowił zrezygnować z ważnej imprezy, która miała odbyć się 26 marca. Chodzi o XVI Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Powodem są względy bezpieczeństwa i obawy dotyczące zagrożenia epidemiologicznego. Wydarzenie miało zostać zorganizowane w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Decyzja o odwołaniu związana jest właśnie z charakterem budynku, gdzie w zamkniętym obiekcie zgromadziłoby się liczne grono zainteresowanych. O nie przebywanie zbyt długo w miejscach publicznych zaapelował ostatnio Lech Sprawka – wojewoda lubelski.

Dodatkowo informujemy, że Targi Lubdom, które miały się rozpocząć 20 marca mają nowy termin. Obecnie targi zostaną zorganizowane w dniach 15-17 maja. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Rozważane są kolejne kroki, a informacje w tej kwestii podawane będą w kolejnych dniach.

W przypadku konkretnych wydarzeń w naszym regionie nie ujętych jako impreza masowa, w ramach działań profilaktycznych, odpowiednie instrukcje będą wydawane przez miejscowe urzędy gminne i miejskie.

Konkurs „O Pierścień Księżnej Izabeli” – ODWOŁANY!

 

(fot. pixabay.com)