Wydrukowali pomoc dla puławskiego Starostwa

      Możliwość komentowania Wydrukowali pomoc dla puławskiego Starostwa została wyłączona

Po weekendzie majowym wchodzi w życie kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z obecną epidemią. Wiele urzędów w naszym regionie także dopuszcza możliwość osobistego kontaktu z interesantami. Jednak pod pewnymi warunkami i wcześniejszym telefonicznym ustaleniu sprawy.

Aby podejść do sytuacji rozsądnie i bezpiecznie pracownicy Starostwa Powiatowego w Puławach z powodzeniem korzystają z dodatkowej ochrony. A to dzięki uprzejmości lubelskiej Fundacji VCC.

Radosław Panas, Prezes Fundacji, osobiście dostarczył 100 przyłbic, które organizacja wykonała i przekazała nieodpłatnie. Gest wsparcia i solidarności okazała także lokalna społeczność drukarzy 3D. Marcin Golonka – współinicjator puławskiej akcji wytwarzania przyłbic dostarczył łącznie 70 darmowych egzemplarzy na użytek pracowników Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i zawodowych rodzin zastępczych.

Takie akcje się chwali! Drukowane na szeroką skalę przyłbice stanowią – obok maseczek i rękawiczek – jeden z podstawowych środków indywidualnej ochrony przed zakażeniem. Są nieocenione wszędzie tam, gdzie bezpośredni kontakt z drugą osobą jest nieunikniony.

 

(fot. Powiat Puławski)