Wyjątkowa wystawa w Kuncewiczówce

      Możliwość komentowania Wyjątkowa wystawa w Kuncewiczówce została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zachęca, żeby w najbliższym czasie choćby na chwilę zatrzymać się w Domu Kuncewiczów – i uważnie przyjrzeć się wystawie stałej, bo pojawiło się tu coś nowego, ale na krótko.

Do końca lipca w pokojach Wilii pod Wiewiórką będą wisiały obrazy namalowane przez Henrykę Utę Gnatowską. Wystawa pod tytułem „Własną ścieżką” zbiera pejzaże przedstawiające widoki z Mięćmierza, Albrychtówki i Janowca.

Prywatnie artystka była serdeczną znajomą Marii i Jerzego Kuncewiczów – i od lat regularnie odwiedza miasteczko. Obrazy są dowodem na to, że kazimierskie okolice nie przestają inspirować do twórczej pracy. Na lipiec zaplanowano specjalne spotkanie autorskie, które przyniesie rozmowy o sztuce, ale być może także garść wspomnień.

Henryka Uta Gnatowska to absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie. Od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą.

Źródło zdjęcia: MNKD