Pamiętaj o tym, gdy wypełniasz PIT

      Możliwość komentowania Pamiętaj o tym, gdy wypełniasz PIT została wyłączona

Już od ponad dwóch tygodni Urzędy Skarbowe przypominają nam o tym, że czas rozliczyć podatki za ubiegły rok. A warto zrobić to uważnie – bo można łatwo wesprzeć miejsce, w którym się mieszka.

Niektórych z nas w tym wyręczają, ale nawet jeśli logujemy się na portalu podatkowym żeby zatwierdzić już wypełniony formularz, warto przy okazji bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie wpisane dane, a w razie czego poprawić je albo uzupełnić.

Władze Puław i gminy Puławy przypominają mieszkańcom naszego regionu, że warto przypilnować zwłaszcza danych na temat aktualnego miejsca zamieszkania. To właśnie od tego, co będzie wpisane w tych rubrykach, zależy gdzie trafi aż 40% płaconych przez nas podatków. Jeśli więc przykładowo, jako miejscowość zamieszkania wpiszemy Puławy, część pieniędzy, które oddamy w ten sposób Skarbowi Państwa, wróci później do naszego miejskiego budżetu.

Tak samo wygląda to w przypadku każdej innej miejscowości, gminy czy powiatu. A jak wiemy, lokalne budżety zajmują się sprawami mieszkańców: finansują wiele ważnych i potrzebnych projektów.