Wypróbuj elektryczną hulajnogę i pomyśl o dwóch rocznicach

      Możliwość komentowania Wypróbuj elektryczną hulajnogę i pomyśl o dwóch rocznicach została wyłączona

Ekologia będzie królować już jutro (13 sierpnia) w Kazimierzu Dolnym – a to dlatego, że w miasteczku zatrzyma się Ekosztafeta Stulecia.

W czwartkowe popołudnie, około 16.30, na rynku pojawią się elektryczne samochody i hulajnogi, które od 10 sierpnia podróżują przez Polskę, szlakiem miast i miasteczek położonych nad Wisłą. Wśród ekologicznych pojazdów będzie między innymi polskie auto elektryczne SOKÓŁ. Wszystkim modelom będzie się można przyglądać godzinę – tyle potrwa pokaz zaplanowany przez uczestników projektu.

Widok tych nowoczesnych środków transportu ma przypomnieć o tym, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, co dzieje się z klimatem. Organizatorzy Ekosztafety Stulecia nawiązują między innymi do setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II i mówią o ekologicznych wątkach w jego nauczaniu. To ekomobilna pielgrzymka, której uczestnicy wożą też okolicznościowe wystawy, opowiadające o polskim papieżu i o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Korowód elektrycznych pojazdów zakończy swoją podróż w tę sobotę (15 sierpnia) w Radzyminie, ale już w piątek (14 sierpnia), w naszym regionie odwiedzi jeszcze Puławy i Dęblin. Puławskie pokazy na Placu Chopina zaczną się o 8.30.

Projekt pt.„Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II” przygotował Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu Emobi, we współpracy z ENEA S.A., LW BOGDANKA, i GAZ SYSTEM.

Źródło zdjęcia: Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu – Facebook