Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza zakończy się w Kozienicach

      Możliwość komentowania Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza zakończy się w Kozienicach została wyłączona

Pojutrze najlepsi kolarze dotrą do Kozienic – żeby przekroczyć linię mety jednego z najważniejszych wyścigów szosowych, rozgrywanych w Polsce.

W tę sobotę (17 lipca) w zakończy się tu Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. To już 64. edycja tych sportowych zmagań i osiemnasty raz, gdy gospodarzem jednego z etapów są Kozienice. To tu rozegra się 4 etap całego wyzwania i nastąpi rozstrzygnięcie zawodów. Kolarze ścigają się już od wczoraj, zaczęli w Teresinie. Drugi etap rozgrywa się dziś w Baboszewie, a jutro nadejdzie czas na Grodzisk Mazowiecki. Kozienickie finisze będzie można oglądać od 16.30.

W sobotę w Kozienicach będzie można kibicować profesjonalistom, a jednocześnie rozegrają się także wyścigi amatorów – żeby wziąć w udział towarzyszącym wydarzeniu, wyścigu Mazovia Masters, wystarczy w sobotę przed godziną 11.00 zjawić się przed kozienicką pływalnią z rowerem szosowym. Zapisy trwają już także w Internecie, na stronie www.mazovia-team.pl.

Wyścigi mają charakter szosowy, a to znaczy że kozieniccy kierowcy mogą w sobotę spodziewać się utrudnień na drogach. Wyznaczona trasa zawodników biegnie przez ulice: Głowaczowską, Sportową, Warszawską i Legionów.